W poszukiwaniu mądrości. Księga Syracha

25 lutego 2021 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań, na których odkrywaliśmy Boże przesłanie zapisane na kartach jednej z najpiękniejszych, najbardziej poetyckich Ksiąg Starego Testamentu – Księgi Mądrości Syracha.

Spotkania były prowadzone w wirtualnej rzeczywistości przez o. Pawła Drobota oraz o. Pawła Mazankę. Ojcowie redemptoryści zapraszali wybitnych przedstawicieli ze świata religii, kultury oraz nauki, dzięki którym mieliśmy okazję zagłębić się w poszczególne rozdziały Księgi i spojrzeć na nie z różnych perspektyw. Swoimi przemyśleniami dzielili się z nami: dr hab. Marcin Majewski, siostra Agnieszka, dr Halina Postek, Kazimierz Barczuk, o. Sylwester Pactwa.

Wspólnie czytaliśmy fragmenty Księgi Syracha, modliliśmy się, wymienialiśmy się spostrzeżeniami  i prezentowaliśmy indywidulane refleksje. Zauważyliśmy, że słowa spisane przed wiekami bardzo często znajdują odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu. Mimo trudnego czasu pandemii mogliśmy poczuć siłę wspólnoty i razem wzrastać w wierze. Cykl spotkań zakończyliśmy 24 czerwca.

Podsumowując nie pozostaje nam nic innego jak POKOCHAĆ KSIĘGĘ SYRACHA, gdyż jest ona niejako kompasem wskazującym drogę w życiu. Mamy nadzieję, że nasza przygoda związana z poznawaniem Słowa Bożego będzie nadal kontynuowana.

Joanna Myszko

Leave a Reply